Pomysł na Labirynt powstał dość spontanicznie w 2018 roku, kiedy to ciekawski przedszkolak zapytał czy możemy pojechać do labiryntu, takiego prawdziwego. Okazało się że labirynt jest, ale daleko….dlaczego więc nie zbudować takiego bliżej? Od pomysłu do realizacji minął rok i …wtedy zaczęła się pandemia. Takiego scenariusza nikt nie mógł przewidzieć. Lekko nie jest, bo jesteśmy małą rodzinną firmą, gdzie tylko i wyłącznie odwiedzający nas klienci decydują o naszym istnieniu.
Nasz Labirynt pod Warszawą jest unikalną atrakcją w promieniu 400 km. Mamy ambitne zagadki o różnym poziomie trudności i tematyce, a dla grup zorganizowanych możemy przygotować atrakcyjną trasę indywidualną, lub zestaw gier zespołowych. Labirynt jest świetnym „utrwalaczem” każdego przedmiotu szkolnego i nie lada przygodą dla tych, którzy nas odwiedzają. Zapraszamy grupy szkolne i osoby indywidualne. Opiekunowie dzieci często są zaskoczeni jak bardzo sami angażują się w zagadki, choć początkowo zakładali że będą tylko „pilnować dzieci”. Labirynt jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej!
W Labiryncie odbywają się także rożne wydarzenia: spotkania absolwentów, wesela, urodziny, spotkania klasowe i zloty pasjonatów różnych dziedzin. Imprezy w stylu garden party, lub przy ognisku, tańce na parkiecie i nocne poszukiwania w labiryncie. Nasz ogrodzony teren ma prawie 4000 m2, pomieści ponad 200 osób. Ekipa Labiryntu tylko czeka na Was i wasze pomysły.
Zapraszamy.
Dla kogo jest labirynt?
Labirynt jest dla wszystkich, świetnie spędzają u nas czas zarówno przedszkolaki jak i dzieci w wieku szkolnym, oraz młodzież licealna. Studentów i bardzo dorosłych gości, także nie brakuje. Miejsce przygotowane jest w taki sposób, że liceum nie będzie się czuło u nas jak w przedszkolu, a z drugiej strony przedszkolaki i uczniowie klas młodszych mają bardzo dużo atrakcji którymi potrafią się zająć na długie godziny.
Kilka labiryntowych faktów:
- labirynt zbudowany jest z 8 000 desek
- zmontowany z użyciem 24 000 wkrętów
- ma około 1300 m2 powierzchni
- trasy mają ponad 1 km, jeśli idziesz bezbłędnie
- średni czas przejścia między 45 min – 1,5 godziny
- goście na terenie spędzają zwykle około 3-4 godziny, ale często nawet cały dzień 🙂
Aktualnie w labiryncie są następujące zagadki:
- Czy znasz swój kraj? (+12 lat)
- Alfabet zwierząt (3 – 100 lat)
- Kaligrafia w Labiryncie (5-100 lat)
- Morderstwo w Labiryncie (+16 lat)
- Roztrzepane Lato (3 – 10 lat)
- Roztrzepana Zima (3-10 lat)
- Polski (Gdzie jest byk?) (+ 16 lat)
- ….a na 2024 kilka niespodzianek.
- Dla grup zorganizowanych, możemy powiesić każdą dowolną zagadkę
FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania
Czy labirynt jest tylko dla grup?
Nie. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, grupy zorganizowane, grupy przyjaciół, rodziny, małych i dużych i tych z psami też.
Czy labirynt jest tylko dla dzieci?
Nie, mamy zagadki dla dzieci, ale także zagadki dla dorosłych, np. Zagadki z morderstwem, zagadka geograficzna, matematyczna, z błędami językowymi itd. Dla każdego, w każdym wieku znajdzie się coś odpowiedniego i odpowiedzi trudnego 🙂
Jak długo zajmuje przejście labiryntu?
Sam labirynt nie jest trudny, jeśli chodzi o szybkie wejście i szybkie wyjście. Pokonanie samego labiryntu bez zagadki zajmuje około 15-20 minut, natomiast cała zabawa polega na tym, by odnaleźć w nim ukryte elementy wybranej zagadki. Dokładne przeszukanie zajmuje od 45 minut do 1,5h na jedną zagadkę. Na jednym bilecie (osoby indywidualne) mogą zostać u nas cały dzień i przez cały dzień zrobić wszystkie zagadki. Bilet dla osób indywidualnych jest całodzienny.
Czyli ile czasu można spędzić w labiryncie?
Żeby w pełni wykorzystać potencjał miejsca, to minimum 3h. Zdarza się jednak bardzo często, że goście przyjeżdżają rano i widzimy się z nimi na zamknięciu bramy o 19:00. U nas miło, spędza się czas. Proszę pamiętać, że najpóźniej można przyjechać o 17:30 jeśli chce się skorzystać z zabawy w labiryncie.
W jakiej cenie są bilety?
Bilety dla osób indywidualnych są po 45 zł i 50 zł (ulgowy, normalny). Bilety są całodzienne, co znaczy, że można przejść labirynt ze wszystkimi możliwymi zagadkami. Płatne jest tylko wejście do labiryntu, teren przed labiryntem jest bezpłatny. Płatność kartą, blikiem, gotówką. Ostatnie wejście do labiryntu najpóźniej o 17:30.
Czy płatne jest wejście na teren?
Nie, płatne jest tylko wejście do labiryntu na zabawę w labiryncie, na terenie można wypoczywać i się bawić bezpłatnie. Do labiryntu należy kupić bilet całodzienny i korzystać z dostępnych zagadek. Przez cały dzień można zrobić wszystkie dostępne zagadki. W części bezpłatnej są toalety, kawiarnia, plac zabaw, piaszczysta plaża, trawnik do zabawy, kuchnia błotna, slackline, hamaki, leżaki i inne atrakcje.
Jak można płacić?
Kartą (preferowane), blikiem, gotówką. Grupy mogą także dostać FV przelewową.
Jakie są atrakcje na terenie?
Główną atrakcją jest drewniany labirynt o powierzchni 1300 m2, nie ma takiego w promieniu 400 km od Warszawy. Nie chodzi tylko o samo przejście labiryntu, a o odszukanie wszystkich ukrytych elementów w zależność od wybranej zabawy i grupy wiekowej.
Oprócz tego mamy slackline, 2000 m2 trawy i boiska, wielką piaszczystą plażę, gdzie dzieciaki budują miasto z klocków i wody, duże klocki do zabawy, stoisko z bańkami mydlanymi, mały labirynt węża dla przedszkolaków i po prostu miły, przyjemny teren do wypoczynku.
Czy można przyjść z psem?
Tak, można przyjść ze zwierzakami. Muszą być jednak na smyczy i trzeba po nich sprzątać w razie „kraksy”. Na miejscu jest miska z wodą, a nawet dwie.
O co chodzi z tymi zagadkami?
Zagadki są tematyczne, dostosowane do wieku. Chodząc po labiryncie należy odnaleźć elementy poszczególnej zagadki, czasami coś narysować lub spisać. Tematy zagadek: alfabet zwierząt, kaligrafia, 4 poziomy matematyki, geografia, poprawność językowa po polsku, flagi Europy, cuda świata, zagadka detektywistyczna (dwie), zagadka dla dzieci z elementami lata, taka sama z elementami zimy, zagadka piratów, zagadka morska, mini galeria sławnych dzieł sztuki i inne.